Стюардеса закрила від куль терористів трьох дітей

Головна Сторінка » Стюардеса закрила від куль терористів трьох дітей

У пакистанському місті Карачі 5 вересня 1986-го палестинські бойовики захопили літак Boeing 747 компанії Pan American. Утримували заручників більше 17 год. та згодом почали стрілянину. Загинуло 43 людини і близько 120 отримали поранення.

Рейс “Пан Ам” приземлився в аеропорту Карачі о 5.25 ранку. Летів з Бомбея до Нью-Йорка. На борту – 394 людини, з них – дев’ять немовлят. На борт зайшли вдягнені у блакитну форму сил безпеки Пакистанського аеропорту терористи. Бли членами терористичної організації Абу Нідаля, котрих підтримували влада Лівії. Виступала проти політики США та Ізраїлю на Близькому Сході. Планували на авіалайнері забрати палестинських в’язнів на Кіпрі і в Ізраїлі. Озброїлися автоматами, пістолетами, гранатами.

Індійська стюардеса Нірджа Бганот встигла повідомити пілотів про захоплення. Командир, другий пілот та бортінженер покинули літак через аварійний люк. Вирішили, що так терористи не можуть змусити їх підняти літак в небо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підірвали американські посольства

Терористи розлючені і розстріляли пасажира-американця. Стюардесам наказали зібрати всі паспорти пасажирів і окремо відкласти американські. Нірджа Бганот 43 американські паспорти сховала. Терористи безуспішно вели переговори із владою країни. Погрожували підірвати літак із пасажирами. Через 17 годин в літаку розрядився акумулятор електроживлення та згасло світло. Терористи думали, що пакистанські армія та поліція розпочали штурм. Почали стріляти в натовп.

Дві стюардеси та кілька пасажирів вирішили стрибати на крило літака. З нього на землю. З висоти 6 м. люди впали на асфальт і поламали кістки.
Нірджа Бганот допомогла багатьом пасажирам покинути літак і врятуватися. Один з терористів побачив, як стюардеса виводила дітей з літака та почав стріляти по них з пістолета. У неї влучили кулі. Бганот померла від крововтрати в кареті швидкої допомоги.

Штурмовий загін почав спецоперацію. Усіх терористів знешкодили і захопили в салоні літака. Уряд Індії посмертно нагородив Нірджу Бганот за її хоробрість медаллю Ашока Чакра. Це найвища військова нагорода Індії за хоробрість у мирний час. Сім’я Бганот за страхові платежі від авіакомпанії Pan Am заснувала премію імені Нірджі Бганот. Вручають членам екіпажу літаків за проявлену хоробрість під час надзвичайних ситуацій.

На судовому засіданні через два роки терористів засудили до смертних вироків. Пізніше замінили на довічне ув’язнення.

Стюардеса Весна Вулович з Югославії залишилася живою після падіння літака 26 січня 1972 року. Авіалайнер McDonnell Douglas DC-9-32 слідував по маршруту з Копенгагена в Белград. Коли літак пролітав над німецьким Херсдорфом, він вибухнув в повітрі. Терористи пронесли бомбу.

Весна Вулович перебувала в комі 27 днів, а прокинулася вже світовою знаменитістю. Дівчину внесли в Книгу рекордів Гіннесса, як першу людину, яка вижила після падіння з висоти 10 км.