Світові ціни на нафту впали, коли США відновили зусилля щодо припинення вогню на Близькому Сході.
Уповільнення зростання попиту в Китаї продовжує тиснути на ринок, пише Reuters.
“Ф’ючерси на нафту марки Brent з постачанням у грудні знизилися на 19 центів, або на 0,3%, до $74,1. Ф’ючерси на нафту West Texas Intermediate (WTI) з постачанням у листопаді знизилися на 18 центів до $70,43 за барель у останній день торгів за цим контрактом як основним. Більш активно торговані ф’ючерси на нафту WTI з постачанням у грудні, які скоро стануть основним контрактом, втратили 14 центів, або 0,2%, до $69,9 за барель”, – йдеться в повідомленні.
І Brent, і WTI завершили торги в понеділок майже на 2% вище, компенсуючи деякі втрати після понад 7% падіння минулого тижня, на фоні безперервних бойових дій на Близькому Сході та стурбованості ринку через можливу відповідь Ізраїлю проти Ірану, що може призвести до перебоїв у постачанні нафти.
“Ціни на нафту коливаються у відповідь на суперечливі новини з Близького Сходу, оскільки ситуація змінюється між ескалацією та деескалацією”, – заявив аналітик з сировинних товарів в компанії Rakuten Securities Сатору Йошіда.
Зростання в понеділок можна пояснити технічним зняттям прибутків і покриттям коротких позицій, враховуючи ведмежий тренд на ринку нафти, де прогнози вказують на слабший попит і перенасичені ринки, пояснбє аналітикиня брокерської компанії Phillip Nova Пріянка Сачдева.
Держсекретар США Ентоні Блінкен у понеділок вирушив на Близький Схід, намагаючись відновити переговори для припинення війни в Газі та запобігти розширенню конфлікту в Лівані.
“Очікується зростання ринку, якщо будуть чіткіші ознаки економічного відновлення Китаю, підкріплені стимулами Пекіна та поліпшенням економіки США після зниження процентних ставок. Водночас зростання, ймовірно, буде обмеженим через постійну невизначеність щодо загального глобального економічного прогнозу”, – додав Йошіда.
Ціна на золото оновила рекорд. Його ціна на торгах перевищила позначку в $2712 за унцію.
Дорогоцінний метал дорожчає на тлі загального збільшення попиту на найнадійніші активи в умовах невизначеності навколо президентських виборів у США, збереження напруженості на Близькому Сході і песимізму щодо перспектив китайської економіки. Підтримку золоту також надає пом’якшення грошово-кредитної політики найбільшими світовими центробанками.