fbpx

“Своїх у біді не кидаємо” – Кулеба про екстрадицію Саакашвілі

Головна Сторінка » “Своїх у біді не кидаємо” – Кулеба про екстрадицію Саакашвілі

Українська сторона підтримує постійний зв’язок із заарештованим експрезидентом Грузії, головою Виконавчого комітету реформ України Міхеілом Саакашвілі.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на онлайн-брифінгу 13 жовтня.

“Адвокати й консул мають до нього доступ. Уже відбулося кілька розмов із ним, ми з’ясували чітко його позицію. І знаємо позицію адвокатів. Зараз вивчаємо юридичний бік справи, добираємо найкращий алгоритм, який застосовуватимемо в цьому випадку (екстрадиції. – Gazeta.ua)”, – сказав Кулеба.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Саакашвілі відправили в одиночну камеру

Наголосив, що Саакашвілі є громадянином України, “а ми своїх громадян у біді за кордоном не кидаємо”.

“Тому, коли ухвалять рішення, яким саме шляхом рухатися, тоді ми проінформуємо. Це може бути не тільки екстрадиція”, – додав голова МЗС.

Міхеіла Саакашвілі затримали в Грузії 1 жовтня, куди він повернувся напередодні місцевих виборів після восьми років еміграції. Він заявив, що вважає себе політичним в’язнем і оголосив голодування.

Особистий лікар Саакашвілі Ніколоз Кипшидзе наголосив, що стан здоров’я політика різко погіршився. Йому складно ходити й говорити. Також у нього є захворювання крові – таласемія. Під час цієї хвороби не можна голодувати.

Мінюст Грузії інформацію про погіршення здоров’я політика назвав неправдивою.

9 жовтня начальник спеціальної пенітенціарної служби Грузії Ніка Цхварашвілі заявив, що Саакашвілі почав вживати мед і натуральний сік. Кипшидзе підтвердив інформацію щодо вживання соку. Наголосив, що в Саакашвілі більше немає грошей, щоб купити щось іще.