Сире яйце провокує появу смертельної хвороби

Сире яйце провокує появу смертельної хвороби

У сирому вигляді яйця вживати не варто. У ньому може міститися бактерія сальмонела, яка провокує серйозне захворювання – сальмонельоз.

Такі бактерії живуть, зокрема, у кишківнику свійської птиці та можуть потрапити на внутрішню частину яєць ще до того, як утвориться шкаралупа, пише FoodSafety.

Сальмонела також може опинитися на яйці після того, як його відкладуть. У відомстві додали, що сальмонела вражає більше, аніж 1,3 мільйона осіб на рік, спричиняючи понад 400 смертей, зазначають у Центрі з контролю та профілактики захворювань США.

Якщо є сальмонельоз – симптоми такі:

блювота;

діарея;

черевні судоми;

висока температура.

Експерти зазначили, що ця хвороба становить найбільшу небезпеку для людей, у яких ослаблений імунітет, для тих, хто старше 65 років, а також для дітей віком до 5 років.

Чому не варто їсти сирі яйця – інші причини

У The Journal of Nutrition було опубліковано дослідження, в якому стверджувалося, що людина із сирого яйця засвоює тільки 50% білка, а з вареного – 90%.

Під час купівлі яєць треба звертати увагу на зовнішній вигляд. Щоб не захворіти на сальмонельоз, не беріть з тріснутою шкаралупою. На ній багато шкідливих бактерій, які можуть потрапити у сире яйце.

Яйця маркують за кількома критеріями. В кожного є своя категорія. Часто виникають суперечки про те, які яйця кращі – С0 або С1. Яйця С1 більш корисні. Таке маркування дають, коли кури вільно переміщаються у своїх вольєрах і можуть гуляти на свіжому повітрі. Величезної різниці немає, просто другий варіант вважається більш “бідним” на вітаміни. Кури знаходяться у клітках і не можуть дихати свіжим повітрям. Вдома перевірте: хороші яйця чи ні. Опустіть яйце у холодну воду. Свіже яйце залишиться на дні, а тухле – спливе.