“Треба звільнити Європу від ланцюгів залежності” – Зеленський

“Треба звільнити Європу від ланцюгів залежності” – Зеленський

Країна-агресорка Росія кинула виклик не лише Україні, а й кожному народу в Європі. Однак для українців це найстрашніший виклик – воєнний.

І Україна захищається вже 113-й день проти амбіції РФ знищити українські народ і культуру. З такими словами звернувся президент Володимир Зеленський до учасників Діалогу Преспанського форуму, передає Gazeta.ua.

“Розпочавши цю війну проти України, Росія намагалася створити плацдарм для наступу на інші народи Європи. І тому наш захист у цій війні та майбутня перемога принципово важливі для безпеки всіх у Європі”, – наголосив він.

Зазначив, що Росія багато років “створювала враження”, що нібито є надійним постачальником енергоресурсів.

“Але насправді їй вдалося зробити залежними від себе різні країни Європи. І тепер, коли Росія вирішила воювати для підкорення європейських народів, вона використала цей енергетичний ланцюг першим. Спеціально спровокувала історично надвисокі ціни на газ. Спеціально обмежує постачання газу, шантажуючи й окремі країни, і Європу загалом”, – додав.

Ще гірший сценарій реалізується на продовольчому ринку, за словами Зеленського.

“Там провокується не лише зростання цін, причому на базові продукти харчування, а й нова міграційна криза. Російська блокада українських портів та удари по нашій агропромисловій інфраструктурі призводять до утворення дефіциту на важливих регіональних сегментах світового ринку продовольства”, – додав він.

Українські пшениця, кукурудза, соняшникова олія та інші товари були незамінними для глобальної продовольчої стабільності.

“Росія знала, куди бити, щоб створити цю кризу. І вона свідомо її посилює, коли затягує війну проти нашої держави й відмовляється зробити Чорне море безпечним для судноплавства. Навіщо вона це робить? Щоб, зокрема, і по ваших країнах, а також по ваших сусідах у Європі вдарила нова міграційна хвиля. Скільки мільйонів біженців буде в Європі, якщо через російську політику почнеться голод в африканських та азійських країнах? А якщо нестача продуктів там і цінова криза спровокують політичний хаос і падіння урядів? Чи зможете ви тоді проводити консолідовану політику? Ось навіщо Росії продовольча криза”, – зазначив Зеленський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Головні новини дня: приїзд західних лідерів та нове озброєння

Наголосив, що “треба звільнити Європу від ланцюгів залежності, які російська держава створювала протягом десятиліть”.

“Безпека просто неможлива без цього, причому це однаково і для півночі Європи, і для півдня, і для заходу, і для сходу. Ось чому потрібні такі санкції проти Росії за антиєвропейську політику, щоб там назавжди запам’ятали ціну, зокрема й за продовольчу кризу. Той, хто створює штучний голод, повинен стати глобальним ізгоєм і зазнати болісних збитків”, – додав.

Саме це має бути враховано при підготовці сьомого санкційного пакету Євросоюзу.

“Потрібна повна енергетична незалежність Європи. Потрібно розірвати будь-які зв’язки з Росією, які вона використовує, щоб заробляти на Європі й водночас здійснювати антиєвропейську політику. Не може бути жодної торгівлі з Росією не варто давати гроші тому, хто прагне вашого ж знищення”, – наголосив Зеленський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Неформальна інформація оптимістична” що вирішили Макрон, Шольц та Драгі у Києві

Головне, за його словами, треба зробити всю Європу нарешті єдиною.

Це те, в чому зацікавлені однаково і Україна, і ваші держави Західних Балкан. Повноправна європейська інтеграція України, як і повноправна європейська інтеграція ваших держав, це історичне посилення Європи та повний демонтаж російської можливості бити нас поодинці”, – додав.

Згадав він і про саміт високого рівня ЄС – Західні Балкани. Також Зеленський додав, що вдячний за ту підтримку України, яку вони надають на різних рівнях.

Україна 16 червня відчула підтримку одразу чотирьох потужних європейських держав. Це був справді історичний день для нашої держави, заявив президент України Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні.

Лідери чотирьох європейських країн – Франції, Німеччини, Італії і Румунії підтримали наш рух у Європейський Союз. Переговори щодо закінчення війни не відбуваються виключно через позицію Росії. Вона намагається тільки залякувати всіх у Європі та продовжувати руйнацію України, а не шукати шлях до миру.