У чергах більше тисячі вантажівок: ДПСУ про ситуацію на українсько-польському кордоні

Головна Сторінка » У чергах більше тисячі вантажівок: ДПСУ про ситуацію на українсько-польському кордоні

Наразі польські перевізники блокують два пункти пропуски на кордоні з Україною.

Через це у чергах знаходяться понад тисячу вантажівок. Про це в ефірі телемарафону заявив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

“Учасники цієї блокади перешкоджають руху вантажним транспортним засобам на напрямках пунктів пропуску “Ягодин” і “Рава-Руська”. Раніше був розблокований напрямок пункту пропуску “Шегині”, який також блокувався. Зараз рух відбувається, але не виключено, що такі дії можуть знову поновитися”, – повідомив Демченко.

За його словами, наразі в черзі на території Польщі в бік України по двох заблокованих напрямках знаходяться 1050 вантажівок, 400 з яких навпроти “Рава-Руська” і 650 – навпроти пункту пропуску “Ягодин”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Польщі хочуть перевіряти все українське зерно

“Крім того, маємо чергу десь із 1 тисячі вантажних транспортних засобів в напрямку пункту пропуску “Краківець”. Цей напрямок не блокувався і не блокується, але черга виникла через те, що інші напрямки блокуються і водії,та перевізники шукають собі альтернативні напрямки, щоб перетнути кордон”, – додав речник ДПСУ.

Він додав, що у напрямку пункту пропуску “Шегині” станом на сьогоднішній ранок в чергах також є 200 вантажівок, які також очікують перетнути кордон в бік України.

“Але в напрямку “Шегині” й “Краківця” активність та інтенсивність руху для вантажівок відповідно до пропускної спроможності забезпечується. Також на тих напрямках, де блокується рух транспортних засобів, є можливість перетину кордону і легковиками, і автобусами. Рух для цієї категорії транспорту протестувальниками не блокується”, – заявив він.

Польські фермери, які протестують біля пункту пропуску “Дорогуськ” на кордоні з Україною, розсипали на дорогу зерно з трьох українських фур.

Польська поліція почала розслідування. Про це повідомляє польський телеканал RMF24.

Як розповіла представник комендатури муніципальної поліції Ева Чиж, до Польщі після прикордонного контролю в’їхали три вантажівки під керуванням українців, але польські протестувальники не пропустили їх далі.

В один момент вони відкрили причепи, в результаті чого частина зерна висипалася на дорогу. Водії повернули назад в бік України.