У Франції підтримали безпекову угоду з Україною. Макрон виступить з промовою про війну

Національні збори Франції схвалили урядову стратегію щодо України.

Вона включає двосторонню угоду про безпеку, підписану президентами країн раніше. “За” проголосували 372 депутати, 99 – “проти”, ще 101 депутат утримався. В середу питання мають обговорити у Сенаті, пише Le monde.

14 березня, президент Еммануель Макрон виступить з промовою про війну в Україні на телебаченні.

Перед голосуванням французький прем’єр Габріель Атталь заявив про переломний момент у конфлікті, зазначивши, що перемога Росії несе “реальні небезпеки для повсякденного життя французького народу”. За його словами, утриматися від голосування – це як втекти від відповідальності перед історією.

Ультраправе “Національне об’єднання” утрималося. Марін Ле Пен розкритикувала заяви Макрона про те, що він не виключає відправку військ в Україну, а також введення санкцій проти Росії. Ліворадикальна партія “Нескорена Франція” проголосувала проти. Також вони виступають проти прийняття України до ЄС та НАТО.

Лідер комуністичної партії Фаб’єн Руссель сказав, що Франція має підтримати Україну в боротьбі з агресором, однак треба дотримуватися “червоних ліній”, щоб не вступити в пряму війну з Росією. Також він виступив проти угоди з Україною.

“Вона дійсно передбачає інтеграцію України до Євросоюзу і НАТО. Ми проти цього, тим паче що це питання стоятиме в центрі майбутніх переговорів між воюючими сторонами. Додам, що інтеграція України до Європейського Союзу завдасть шкоди нашому сільському господарству та нашій промисловості, спричинивши соціальний демпінг, який масово відкидають французи”, – додав він.

26 лютого президент Франції Еммануель Макрон зібрав у Парижі саміт лідерів. Він допустив відправку до України західних військ.

Низка країн НАТО у відповідь на заяви Макрона публічно відкинули ідею відправки військ в Україну. Серед них, зокрема, Польща, США, Німеччина, Чехія, Канада та Велика Британія.