Експерти попереджають, що глобальне потепління вище 1,5°C буде катастрофою для острівних держав Тихого океану. Деякі країни зникнуть через підвищення рівня моря протягом століть, заявив Нікола Казуле, глава відділу досліджень організації Greenpeace Australia Pacific, пише HighTech.
Тихоокеанські острівні держави вже зараз страждають від все потужніших морських припливів, сильних ураганів, засолення грунтових вод, а також інших лих, пов’язаних з кліматичними змінами. Багато острова просто опиняться під водою через зростання рівня Світового океану.
Глобальне потепління буде посилюватися, і ці проблеми ставатимуть лише все серйознішими.
Попередження про погіршення ситуації прозвучали після того, як Міжурядова група експертів зі зміни клімату (МГЕЗК) опублікувала в понеділок історичний звіт про глобальне потепління. Він показав, що викиди парникових газів необхідно скоротити вдвічі, щоб обмежити нагрівання до 1,5° C вище доіндустріального рівня.
У новому звіті Greenpeace Australia Pacific експерти підкреслюють різку кліматичну несправедливість, з якою стикається Тихоокеанський регіон. Він продукує найменше викидів вуглецю в світі (всього 0,23% від всіх). При цьому він постраждав одним з перших, і наслідки зміни клімату вплинуть на регіон найсильніше.
“Острівні держави Тихого океану відчують на собі руйнівні наслідки глобального потепління вже найближчим часом. Такі місця, як Кірібаті, Вануату та Соломонові острови стануть місцем катастрофи і перетворяться в непридатні для життя території”, – цитує видання Guardian Ніколу Казуле.