Родичам зниклих безвісти військовим потрібно здавати ДНК.
У моргах лежать не впізнані тіла військових. Про це в інтерв’ю журналу “Країна” розповів керівник пресслужби Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко.
“Деякі родини відмовляються здавати тест ДНК. Можливо, бояться самої процедури, хоча вона безпечна. У моргах лежать досі не впізнані тіла військових.
Що більше часу з моменту смерті, коли тіло пролежало просто неба, то менша ймовірність якісного ДНК. Але є фахівці, пересувні лабораторії. Коли після звільнення Харківщини виявили масові поховання під Ізюмом, де знайшли закатованого дитячого письменника Володимира Вакуленка, швидко вдалося провести ексгумацію і всіх ідентифікувати”, – розповів Яценко.
Пошук триватиме, доки не знайдуть відомості про останнього зниклого.
“Це справа на роки й десятиліття. Держава робить усе, щоб ці люди не були забуті. Навіть через багато років експерти знаходять поховання, беруть зразки ДНК і шукають родичів похованого. Є багато випадків, коли цивільну людину реєструють як зниклу, тоді як її депортували в Росію, звідки вона змогла виїхати в Європу й там живе, але не оновила даних в Україні”, – додав він.
Повну версію читайте в журналі “Країна” або за посиланням.
Передплату журналу “Країна” можна оформити за посиланням або у поштових відділеннях.
За результатами репатріаційних заходів 2 серпня в Україну повернули тіла 250 полеглих оборонців.
Вдалося повернути тіла загиблих захисників з Луганського, Бахмутського, Мар’їнського, Авдіївського, Херсонського, Запорізького напрямків, а також з Маріуполя, Горлівки та з моргів на території держави-агресорки.