У Польщі фіксують кадрову кризу у ключових галузях, зокрема, транспорті та логістиці.
До цього, серед іншого, призвело посилення міграційних правил у країні, повідомляє Wgospodarce.pl.
Так, українці все частіше обирають інші країни для роботи.
Агентство Gremi Personal зазначає, що посилення міграційних правил та зниження підтримки українських мігрантів змушують їх шукати роботу за межами Польщі. Це може призвести до значної нестачі кадрів у таких сферах, як транспорт, експедиція та логістика (TSL). А також у харчовій промисловості та електронній комерції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Польщі під час сутички з поліцією загинув українець
У звіті також зазначається, що дедалі більше українців розглядають Польщу не як кінцевий пункт еміграції, а як транзитну країну шляхом до Німеччини, Данії або Норвегії. Там надаються ширші соціальні пільги, допомога з житлом, можливості для вивчення мови та працевлаштування.
Окрім того, у Gremi Personal зазначають, що вторгнення РФ у 2022 році призвело до масового виїзду українців, багато з яких встигли влаштуватися за кордоном. Однак, поточні зміни в Польщі, включаючи зниження рівня підтримки та погіршення суспільних настроїв, змушують їх шукати стабільніші умови в інших країнах.
Тим часом у Польщі залишається затребуваною сезонна зайнятість, особливо перед Різдвом та Новим роком. Проте робочі пропозиції в TSL та електронній комерції для тимчасових працівників стають все менш привабливими.
За прогнозом Gremi Personal, попит на співробітників у цих сферах зросте на 20% порівняно з минулим роком. Однак, за оцінками агентства, до 60% вакансій у цих галузях вже залежить від іноземних робітників.
Нині лише половина поляків підтримує подальший прийом українських біженців. Проти виступають 40%. Такі дані наводить Польський національний офіс статистики CBOS.
Це найнижчий показник із 2022 року, коли 94% поляків підтримували українців, які тікали від війни. Кількість противників прийому українських біженців у Польщі у 2022 році складала лише 3%.