У Польщі українських дітей, які навчаються дистанційно, хочуть відправити до польських шкіл

У Польщі українських дітей, які навчаються дистанційно, хочуть відправити до польських шкіл

Міністерство освіти Польщі планує запровадити обов’язкове шкільне навчання для українських дітей.

Українських дітей можуть відправити до польських шкіл з нового навчального року. Про це передає “Польське радіо”.

“Українських дітей не можна позбавляти освіти, і, на жаль, ми сьогодні маємо справу з такою ситуацією. Ми не можемо перевірити, як реалізовано обов’язкове навчання цих дітей в українській онлайн-системі. Ми прекрасно розуміємо, що це дуже великі групи дітей”, – сказала заступниця міністра освіти Польщі Йоанна Муха.

За її словами, частина цих дітей залишиться в Польщі, “тому вони мають право на освіту, і Польща зобов’язана забезпечити їм цю освіту”.

Муха запевнила, що це не спроба полонізації.

“Українська влада, мабуть, боїться, що українські діти будуть полонізовані в польській системі освіти. У нас немає таких планів. Ми хочемо, щоб вони розвивали свою ідентичність. Ми хочемо надати їм можливість вивчати українську мову. Я вважаю, що українській владі особливо цікаво щодо російськомовних українських дітей, що вони матимуть можливість вивчати українську мову в Польщі”, – сказала вона.

Міністерство освіти Польщі обіцяє проконсультуватися щодо обов’язкового шкільного навчання дітей з Міністерством освіти України. Про реакцію українського Міносвіти на таку ініціативу наразі невідомо.