У реанімації помер письменник-шістдесятник Валерій Шевчук

Головна Сторінка » У реанімації помер письменник-шістдесятник Валерій Шевчук

Помер письменник-шістдесятник, лавреат Шевченківської премії, майстер психологічної та готичної прози Валерій Шевчук.

На момент смерті чоловіку було 85 років. Трагічну новину повідомила його донька Юліанна Шевчук.

“Батько помер в реанімації лікарні “Феофанія”. Останні дні перебував у дуже тяжкому стані”, – зазначила жінка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Український актор Максим Ковтун загинув на фронті

Друга донька письменника – Мирослава Андрущенко – додала: “Хочеться сподіватись, що там йому буде добре і він зустрінеться з багатьма своїми друзями. Адже він був одним із останніх свого покоління – шістдесятників…”.

Дату і час похорону повідомлять згодом.

Валерій Шевчук народився у родині шевця в Житомирі. Після закінчення школи хотів стати геологом, але, розчарувавшись у геології, поїхав до Львова вступати у Львівський лісотехнічний інститут. Вступити не вдалося, тому він повернувся додому.

Працював підсобним робітником під час ремонту Житомирського сільськогосподарського інституту. У цей період захоплювався вивченням літератури, зокрема української. Особливе враження справили на майбутнього письменника книга Д. Багалія “Григорій Сковорода – український мандрований філософ” і твори І. Франка, що, за висловом самого Шевчука, “встановило основи мого світогляду. Я почав розуміти й вивчати українську літературу за методологією Франка, а Сковорода став для мене учителем життя”.

Згодом Шевчук навчався на історико-філософському факультеті Київського університету (нині Київський національний університет імені Тараса Шевченка). Невдовзі, у 1960-х, почав писати власні твори – поезію та прозу. Письменник вважається одним з фундаторів Житомирської прозової школи.

Після закінчення навчання був призваний до армії, повернувся додому у 1965 році, саме в той час, коли почалися масові політичні арешти серед української інтелігенції. Був у кінотеатрі “Україна”, протестуючи проти масових репресій.

За роман “Три листки за вікном” Шевчук здобув Шевченківську премію.