У США проаналізували втрати авіації РФ за останні тижні

У США проаналізували втрати авіації РФ за останні тижні

Втрати авіації РФ, імовірно, призвели до значного зниження її активності на сході України. Водночас наразі незрозуміло, як довго триватиме ця вимушена пауза.

Окупанти можуть у подальшому змиритися зі зростанням втрат в авіації і далі намагатися завдавати ударів для підтримки російських наступальних операцій, йдеться у свіжому звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

“Увечері 2 березня активність російської авіації на сході України повністю припинилася після того, як українці збили два російські літаки Су-34. Офіційний представник ВПС України заявив, що зниження активності російської авіації тривало і 3 березня”, – сказано в повідомленні.

Армія РФ з 17 лютого втратили 15 літаків. За даними аналітиків, Росія має близько 300 різних винищувачів.

“Попередні втрати літаків спонукали російські війська тимчасово знизити активність авіації по всій території України на значні періоди часу, хоча залишається неясним, як довго триватиме нинішня пауза”, – пишуть аналітики.

В ISW припускають, що російські війська можуть у подальшому продовжити бити КАБами для підтримки російських наступальних операцій, навіть попри втрати.

“У цьому випадку російське командування усвідомлено втрачатиме авіацію в гонитві за подальшими успіхами на сході України”, – додають експерти.

У п’ятницю, 1 березня, близько 09:00 було знищено ще один російський винищувач-бомбардувальник Су-34. Ворожий літак збили на східному напрямку, повідомили у Повітряних силах ЗСУ. Він намагався завдати удару по українських позиціях керованими авіабомбами.