Американці прокоментували збиття ракети “Кинджал”

Американці прокоментували збиття ракети “Кинджал”

У США прокоментували звістку про перший в історії збиття російської гіперзвукової ракети “Кинджал”. Представник міністерства оборони США підтвердив, що українські військові за допомогою ЗРК “Patriot” збили ракету “Кинджал”. Це сталося вперше в історії успішних збиттів ракет такого класу. Про це повідомили українські Повітряні сили під час брифінгу, який прокоментував речник Пентагону Патрік Райдер, повідомляє Gazeta.ua.

“Я можу підтвердити, що українські військові збили російську ракету “Кинджал”, використовуючи систему протиракетної оборони Patriot, коли йдеться про готовність України, її інвентар або інформацію про перехоплення ракет”, – сказав Райдер.

“Кинджал” – це авіаційний ракетний комплекс з високоточною гіперзвуковою аеробалістичною ракетою, яка запускається з літаків-носіїв і летить з гіперзвуковою швидкістю, що в 10 разів перевищує швидкість звуку, маневруючи в польоті. Ракета може вражати як нерухомі, так і мобільні цілі, і її бойова частина еквівалентна 4 тисячам кілограмів тротилу. Після запуску ракета піднімається на висоту близько 20 км і потім падає на ціль, подібно до звичайної балістичної ракети. Тому її дуже важко збити системами протиповітряної оборони.