У США відреагували на рішення РФ не продовжувати мандат місії ОБСЄ у двох пунктах пропуску на Донбасі

У США відреагували на рішення РФ не продовжувати мандат місії ОБСЄ у двох пунктах пропуску на Донбасі

Росія не прагне зміцнювати відносини з сусідніми державами, через те, що такі відносини не є її пріоритетом. Це підтверджується рішенням Путіна не продовжувати мандат місії ОБСЄ на українських кордонах. 

Про це заявила тимчасово повірена США при ОБСЄ Кортні Остріан у четвер, 2 вересня. Йдеться про заборону роботи моніторингової місії в пунктах пропуску “Донецьк” і “Гуково” на українсько-російському кордоні. Як зазначено в заяві, яка була опублікована на сайті ОБСЄ, Росія в черговий раз порушила обіцяні гарантії, дані нею у 2014 році, про підтримку постійного моніторингу ситуації на кордоні з Україною.

Треба зазначити, що Україна зі свого боку рішуче засуджує деструктивну позицію Кремля, адже забезпечення прозорості на російсько-українському кордоні є невіддільною передумовою вирішення російсько-українського збройного конфлікту. Також офіційний Київ вимагає від Російської Федерації негайно припинити деструктивні дії щодо наглядової місії ОБСЄ, виконати всі взяті на себе зобов’язання в рамках Мінських угод з метою деескалації безпекової ситуації та подальшого врегулювання збройного конфлікту політико-дипломатичними засобами.

“Розглядаємо таке рішення РФ як свідчення її планів продовжувати та збільшувати постачання зброї, військового обладнання, боєприпасів, регулярних військ і найманців на тимчасово окуповану територію України в Донецькій і Луганській областях, що може вплинути на подальшу ескалацію в зоні російсько-українського збройного конфлікту”, – заявили в МЗС.

Також у цьому контексті доречно нагадати, що Україна і Росія дуже далекі від зустрічі президента України Володимира Зеленського і глави Кремля Володимира Путіна. Цьому перешкоджає, перш за все, питання незаконно анексованого півострова Крим. Як заявив прессекретар російського президента Дмитро Пєсков, Володимир Путін готовий до спілкування з українським колегою. Але будь-яке спілкування на вищому рівні має бути добре підготовленим і має переслідувати конкретні цілі.