“У світі не поспішають запроваджувати електронний документообіг. Ми — новатори”

Головна Сторінка » “У світі не поспішають запроваджувати електронний документообіг. Ми — новатори”

 Наприкінці 2020-го застосунком “Дія” користувалися 2,5 мільйона українців, сьогодні понад 12 мільйонів. Не кожен бізнес може похизуватися такими темпами, каже міністр цифрової трансформації 30-річний Михайло Федоров.

Одним із найбільших досягнень ­2021-го українці вважають впровадження електронного документообігу в застосунку “Дія”. За рік там відкрили 12 послуг призначення й перерахунок пенсії, оформлення субсидії, автоматична реєстрація фізичних осіб-підприємців, зміна місця реєстрації. На порталі їх вже доступно 72. До 2024 року в цифровий формат планують перевести всі державні послуги.

На початку 2022-го запрацює “Дія.Cіті” застосунок для підприємств і працівників, які створюють програмне забезпечення. Завдяки цьому галузь розвиватиметься вдвічі швидше, доходи зростуть із $6 млрд до $16,517 млрд прогнозують у Мінцифри.

2022 року запустимо в “Дії” нові послуги для водіїв, зміну прописки по всій країні, єдину комуналку. Для різних галузей економіки розробляємо свої застосунки “єАкциз”, “єНотаріат”, “єЗдоров’я”. 2022-й стане роком цифрового стрибка, говорить Михайло Федоров.

 Електронні послуги роблять життя простішим. Зменшують черги та корупційні можливості для чиновників, каже економічний експерт 47-річний Сергій Марченко. Для кожної категорії людей створили зручні послуги.

Але українці не дружать із технікою. Хіба п’ята частина населення новаціями користується, продовжує. Насправді це зручно, за кордоном подібних практик майже немає.

Інший вдалий приклад наша банківська система. Ніде у світі гроші не ходять так швидко, як в Україні. Тут є вигоди й недоліки. Низку послуг в електронному вигляді в нас реалізувати простіше, ніж за кордоном. З другого боку мають менше ступенів захисту. Наприклад, два місяці тому 21-річний студент скопіював “Дію” і зробив власний додаток, щоб продавати фальшиві сертифікати вакцинації. Раніше був витік персональних даних користувачів “Дії” в соціальну мережу “Телеграм”. Кілька разів “Дія” просто давала збій. Саме тому за кордоном не поспішають запроваджувати цифрові послуги. Прагнуть переконатися, що це надійно. Ми новатори.

Цього року була паніка в українських підприємців. До 10 жовтня треба було подати звіт про кінцевих власників компаній. Я живу в Києві, а моя компанія зареєстрована в Полтавській області. Довелося їхати в місцевий Центр надання адміністративних послуг. Багато підприємців живуть в одному місці, а їхній бізнес зареєстрований в іншому. Щоразу мають їхати за кілька сотень кілометрів. Потрібна електронна послуга, що скасувала б ці поїздки.