ЄС займається розробкою угоди, яка дозволить використовувати прибутки, отримані від заморожених активів рф

ЄС займається розробкою угоди, яка дозволить використовувати прибутки, отримані від заморожених активів рф

Згідно з повідомленням віце-президента Єврокомісії та високого представника ЄС у зовнішніх та безпекових питаннях Жозепа Борреля, держави-члени ЄС досягли політичної домовленості з цього питання. Очікується, що остаточне ухвалення рішення відбудеться протягом місяця.

“Ми домовились працювати над закінченням пропозиції, яка була представлена у грудні та спрямована на використання прибутків від заморожених активів”, – заявив Боррель.

Боррель уточнив, що розмова йде про доходи, які надходять від заморожених активів, і висловив упевненість у швидкому завершенні цього процесу. Він підкреслив, що обговорення триває на рівні послів і має на меті досягти домовленості до наступного засідання Ради ЄС у справах закордонних відносин.

Журналіст “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк повідомив, що посли ЄС планують узгодити рішення щодо використання доходів від заморожених російських активів у найближчий середу.

У грудні 2023 року Financial Times інформував, що Брюссель планує використовувати прибутки від заморожених активів для підтримки України, з метою залучення до 15 млрд євро. При цьому, центральні депозитарії, що зберігають активи російського центробанку, будуть розміщувати прибуток на окремих рахунках.

Президент України Володимир Зеленський раніше закликав до передачі заморожених російських активів. За даними ЗМІ, країни G7 розглядають можливість конфіскації $300 млрд таких активів. Адміністрація президента США Джозефа Байдена підтримує законопроєкт, що дозволить конфіскувати ці кошти для відновлення України.