У зброї, якою Росія атакує Україну, вперше виявили компонент індійського виробництва – ГУР

У зброї, якою Росія атакує Україну, вперше виявили компонент індійського виробництва – ГУР

Захист від радіоелектронної боротьби (РЕБ) у російських шахедах вже майже не залежить від американських компонентів.

Крім того, вперше у зброї країни-агресорки виявили компонент виробництва Індії. Про це повідомили у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України. Там також оприлюднили дані щодо майже 200 нових деталей і компонентів, які застосовуються у шести типах зброї РФ.

За даними розвідки, серед них CRP-антена російського шахеда, північнокорейська балістична ракета KN-24, комп’ютер із ракети Х-47 Кинджал, а також БпЛА Supercam S350, Гербера та Zala.

Так, нових CRP-антенах для безпілотника Герань-2 виявили лише два чіпи виробництва США.

“Це свідчить про намагання Росії зменшити залежність від компонентів країн, які запровадили санкції проти неї”, – зазначили в ГУР.

За наявною інформацією, у шахедах, якими росіяни атакували Україну у 2025 році, з’явились нові завадозахищені антени з маркуванням китайською мовою. В одній із таких антен із 15 компонентів лише два – виробництва американських компаній Texas Instruments та Linear Technologies.

Більшість інших деталей, трансивери, генератори, перетворювачі сигналів та інші мікросхеми – китайського виробництва.

“Вперше у російській зброї виявили компонент індійського виробництва – тактовий буфер від Aura Semiconductor”, – розповіли у розвідці.

Там додали, що виробники ще двох компонентів наразі невстановлені, але є ймовірність, що вони також китайського походження.

Росія отримує постачання хімічних інгредієнтів, необхідних для виробництва вибухових речовин, замовлених у компаній-виробників добрив, які здебільшого уникли міжнародних санкцій.

Десятки тисяч тонн азотної кислоти та азотно-сірчано-кислотної суміші були замовлені для підприємств і заводів, підконтрольних АТ “Спецхімія”, одному з найбільших російських виробників вибухових речовин, свідчать документи.