Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто різко висловився щодо зареєстрованого у Верховній Раді України законопроєкту, який передбачає призупинення транзиту російської нафти та газу на період воєнного стану.
Про це він повідомив у Facebook.
Законопроєкт був поданий 18 народними депутатами від фракції “Європейська солідарність” і пропонує заборонити транзит російських енергоресурсів через територію України.
“Реальність полягає в тому, що в ЄС країни-члени колективно і одноголосно ухвалюють рішення про прийняття нових членів. Іншими словами, кожна країна-член повинна проголосувати “за”, – наголосив Сійярто.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер із запахом газу. Куди поховалися Фіцо та Орбан
Глава МЗС зазначив, що кожна держава “має суверенне право вирішувати, звідки і яким шляхом вона купує енергоносії, необхідні їй для функціонування”, і ніхто не має права “нав’язувати” іншій країні дорожчі енергоресурси.
Він також вказав на “зобовʼязання” України, яка уклала угоду про асоціацію з ЄС, “робити внесок в енергетичну безпеку ЄС шляхом надання транспортних маршрутів”.
“Тому закриття газових чи нафтових маршрутів є неприйнятним і суперечить очікуванням, пов’язаним з інтеграцією до ЄС”, – заявив Сійярто.
У 2024 році країни ЄС встановили рекорд з імпорту російського скрапленого природного газу (СПГ), придбавши 16,5 млн метричних тонн цього ресурсу. Це на понад 10 млн тонн більше, ніж у попередньому році.
Окрім Угорщини та Словаччини, які очолюють “проросійські уряди” залежність від російських енергоносіїв зберігається у таких країнах, як Франція, Іспанія, Австрія та Нідерланди. Станом на кінець 2024 року Росія забезпечувала 18% усього імпорту природного газу в ЄС.
Крім того, через винятки в нафтових санкціях Росія продовжує постачати нафту до Словаччини та Угорщини нафтопроводами. У меншому обсязі російська нафта постачається до Австрії, Бельгії та Чехії.