Обсяг транспортування газу з Європейського Союзу в Україну склав майже 498 млн куб. м у липні – це найбільший показник у 2021 році. Eкспорт разом з реекспортом природного газу з України до країн Європи в липні становив 54,38 млн куб. м.
Про це повідомляє пресслужба “Оператора газотранспортної системи” (ОГТСУ).
Зазначається, що 93% обсягу газу імпортовано віртуальним реверсом з Угорщини та Польщі.
“Після анбандлінгу Оператора ГТС України, за умовами діючого контракту з “Газпромом”, необхідні обсяги імпортованого/експортованого палива можна заміщувати віртуально, тобто робити взаємозалік між операторами ГТС двох країн. Це дозволяє компанії суттєво зекономити на транспортуванні”, – нагадали у пресслужбі ОГТСУ.
У компанії додали, що питання щодо створення віртуальної точки зі Словаччиною досі відкрите. Для його вирішення вже створено робочу групу з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства, з ACER.
“Сенс віртуальних точок навіть не в економії, а в розширенні можливостей для імпорту газу. Якщо раніше нам потрібно було фізично вивести газ для транзиту, а потім в обмежених обсягах качати назад, то зараз все значно простіше. Фактично ми можемо імпортувати газ в обсягах транзиту за допомогою віртуального реверсу. Це зняло багато питань, багато технічних і фізичних обмежень. Частково успіх закачування у сховища минулого року відбувся завдяки віртуальним точкам. Більшу частину газу Україна імпортувала через віртуальний реверс, тому вкрай важливе збереження транзиту газу через Україну і після 2024 року”, – наголосив гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон.