Україна може програти війну вже у 2024 році – британський генерал назвав причину

Росія може здобути перемогу у війні проти України вже цього року.

Але не шляхом прориву української оборони та захоплення значних територій, а зламавши волю українців до продовження боротьби. Про це йдеться у публікації BBC.

Видання наводить думку генерала Річарда Берронса, колишнього командувача Об’єднаних сил Великої Британії, який бачить “серйозний ризик” української поразки вже цього року.

“Україна може відчути, що не може перемогти. Це станеться, коли справа дійде до запитання, чому люди повинні продовжувати битися і вмирати, лише щоб захистити те, що неможливо захистити”, – каже Берронс і зауважує, що наразі українське суспільство до цієї критичної точки ще не підійшло.

На думку генерала, росіяни мають намір скористатися скрутним становищем ЗСУ, які відчувають гостру нестачу озброєнь, і здійснити свій масштабний наступ влітку. Якщо їм таки вдасться десь прорватися (чого так і не вдалося українцям торік), то це стане потужним ударом по моральному стану українців.

Утім, як зауважує старший науковий співробітник аналітичного центру Вайтхолл ( Велика Британія) Джек Вотлінг, стратегічною метою Росії цього року можуть бути навіть не територіальні здобутки, а саме спроба знищити бойовий дух України та переконати її західних прихильників у безнадійності подальшого спротиву.

Вотлінг наголошує, що літній наступ росіян у будь-якому випадку “не призведе до рішучого завершення конфлікту”.

“Найбільш вірогідним результатом буде те, що Росія досягне успіхів, але не зуміє прорватися. Вона не має достатньо великих або хороших сил, щоб пробити весь шлях до річки Дніпро, але війна обернеться на користь Росії”, – погоджується з аналітиком генерал Берронс.

Німеччина надасть Україні ще один зенітно-ракетний комплекс Patriot.

Його відправлять на додаток до вже поставлених та тих систем протиповітряної оборони, які планують передати. Про це повідомило Міноборони ФРН у соцмережі Х (Twitter).

За словами очільника відомства Бориса Пісторіуса, Берлін робить все можливе для підтримки Києва з точки зору німецької оперативної готовності.