Україна підписала документ з НАТО

Головна Сторінка » Україна підписала документ з НАТО

8 лютого 1994 року Україна підписала з НАТО рамковий документ програми “Партнерство заради миру”.

Документ у Брюсселі підписав міністр закордонних справ Анатолій Зленко. Президентом України тоді був Леонід Кравчук.

Йдеться про відкритість у плануванні національної оборони та формуванні військового бюджету, демократичний контроль, співробітництво з НАТО у військовій сфері для спільного планування, військової підготовки та учбових маневрів. Щоб підвищити спроможність до виконання завдань, пов’язаних з миротворчою діяльністю, пошуковими і рятувальними операціями, операціями з надання гуманітарної допомоги.

Наступного року Україна призначила своїх перших офiцерiв зв’язку до штаб-квартири НАТО у Брюсселi та Координацiйного центру партнерства в місті Монс у Бельгiї.

1997 року на саміті в Мадриді президент Леонід Кучма підписав Хартію про особливе партнерство між Україною та НАТО, яка фіксує політичні зобов’язання сторін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Чому ми досі не в НАТО?” – Зеленський про новий рівень відносин зі США

НАТО – військово-політичний союз держав Північної Америки й Європи. Його учасниками є 30 країн. Зокрема сусіди України – Польща, Словаччина, Угорщина і Румунія.

7 лютого 2019 року Верховна Рада закріпила в Конституції стратегічний курс на набуття повноправного членства України в ЄС і НАТО. Зміни до Конституції були внесені за президентства Петра Порошенка.

Торік у червні Україна отримала статус Партнера розширених можливостей НАТО. Це передбачає ширший обмін інформацією.

У вересні в Україні проходили спільні військові навчання з Альянсом. Їх відкривав президент Володимир Зеленський. У навчаннях взяли участь близько 4 тис. військових з 10 країн.

А цьогоріч українські військові звання переведено на коди військових рангів НАТО.

Україна може стати членом НАТО в умовах військової агресії РФ. Про це журналу “Країна” сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.