Україна увійшла до складу Всесвітньої організації інтелектуальної власності

Україна увійшла до складу Всесвітньої організації інтелектуальної власності

Україна приєдналася до міжнародної платформи WIPO ALERT (Всесвітня організація інтелектуальної власності). Відтепер наша держава разом з іншими 14 країнами братиме участь у формуванні списку веб-сайтів, що порушують права інтелектуальної власності.

У рамках цієї ініціативи, підписанти завантажуватимуть до бази даних інформацію про веб-сайти та мобільні додатки, які з високою ймовірністю порушують ці права. Платформа має на меті запобігти публікації реклам на таких сайтах, звертаючись переважно до рекламних агентств та бізнесу.

Формування національного переліку регламентується статтею 8 Закону України “Про рекламу”, яка передбачає адміністративну відповідальність за розміщення реклами на сайтах, включених до цього переліку.

Мінекономіки затвердило порядок формування та ведення цього переліку 21 березня 2024 року.

Перші сайти з України були додані до бази у 2021 році, серед яких чотири стрімінгові ресурси: rezka.ag, ex-fs.net, seasonvar.ru, kinogo.zone.

Варто відмітити, що Україна належить до п’ятірки країн із найвищим рівнем споживання піратського контенту. Лідером є Індія з часткою в 11% відвідувань піратських ресурсів, за нею йде Росія з 6%. Велика Британія, Канада, Україна та Туреччина мають показник в 3%.

За інформацією Motion Picture Association, прибутковість таких сервісів, не рахуючи витрат на створення контенту, може досягати 90%. Водночас збитки для американської економіки від стрімінгового піратства оцінюються в $30 млрд. втрачених доходів на рік і приблизно 250 тис. робочих місць. Річні збитки для глобальної економіки складають близько $71 млрд.