fbpx

Україна узгодить податкове законодавство з нормами Євросоюзу: підписали меморандум

Головна Сторінка » Україна узгодить податкове законодавство з нормами Євросоюзу: підписали меморандум

Україна зобов’язалася узгодити податкове законодавство з нормами Європейського Союзу.

Про це йдеться у листі про наміри до керівництва МВФ. Його підписали президент України Володимир Зеленський, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр фінансів Сергій Марченко та голова НБУ Андрій Пишний.

“Ми визначимо до кінця вересня 2023 року додаткові заходи щодо отримання доходів, які мають бути реалізовані у 2023 році, зосередивши увагу на тих, які можуть бути інтегровані у прогнози доходів бюджету на 2024 рік (наприклад, узгодження податків із директивами ЄС)”, ‒ йдеться у меморандумі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прем’єр сказав, на що підуть $15,6 млрд від МВФ

Українська влада також планує ухвалити закон, який з 1 липня 2023 року скасує 2%-й податок і дозволить відновити податкові перевірки.

“Закон усуне особливості застосування спрощеного режиму оподаткування платниками податків за єдиним податком у розмірі 2% та відновить довоєнний режим для цих платників податків з 1 липня 2023 року та аудиторські перевірки”, ‒ йдеться у документі.

Закон також передбачатиме відновлення відповідальності за невикористання контрольно-касової техніки у торгових точках з 1 липня.

У Міжнародному валютному фонді спрогнозували термін закінчення війни в Україні. За словами глави місії МВФ Гевіна Грея, негативний сценарій програми розширеного фінансування EFF передбачає завершення війни у 2025 році.

У п’ятницю, 31 березня, Виконавча рада Міжнародного валютного фонду схвалила чотирирічний пакет фінансування для України на $15,6 млрд. Таку суму вирішили надати Україні для того, щоб задовільнити її невідкладні економічні потреби на тлі захисту від повномасштабного вторгнення Росії.

Generated by Feedzy