Україною шириться небезпечний флешмоб з Росії: основні учасники – підлітки

В Україні почали збиратися підлітки для масових бійок.

Учасники збиралися у Києві, Харкові, Львові, Житомирі та Івано-Франківську. Вони відносять себе до російської субкультури “ПВК Редан”, інформує пресслужба Нацполіції.

Облави на підлітків у РФ розпочалися 24 лютого після кількох масових бійок, що сталися в торгових центрах. Затримання відбувалися в Санкт-Петербурзі, Курську, Новосибірську та Казані.

Самі підлітки називають себе “ПВК Редан”. Це підліткова субкультура, яка виникла в соцмережах і натхненна аніме-серіалом “Hunter x Hunter”, у якому є бандитське угруповання під назвою “Редан”. Символи підліткової “ПВК” – чорний колір, павуки і цифра 4. У соцмережах є й кілька інших спільнот, які спрямовані проти “Редана”, і через це у підлітків трапляються бійки.

Близько 14:00 на площі Конституції в Харкові зібралась група молодих людей для вчинення масової бійки, щоб підтримати флешмоб. Усіх учасників затримано.

Поліція встановила 245 людей, з яких 30 повнолітніх. Серед неповнолітніх 149 хлопців, а дівчат 66.

Вони можуть отримати від 5 до 8 років позбавлення волі. Батьки можуть бути притягнені до адміністративної відповідальності за невиконання обов’язків щодо виховання дітей.

В Печерському районі Києва 27 лютого поліція також попередила бійку підлітків. Правоохоронці повідомляють, що учасників доставили до відділу поліції для встановлення осіб та з’ясування обставин.

У Львові про бійку в центрі міста повідомили активісти. На місці події було кілька екіпажів поліції, які не дали організувати бійку.

Зібрання підлітків було також в Івано-Франківську. Сутичок не фіксували. Правоохоронці провели “виховну роботу” з деякими підлітками і наразі розбираються у ситуації.

До руху “Редан” близько 16:00 запрошували у Житомирі. Втрутилась поліція та молодь. Обійшлося без сутичок, затримано до 10 осіб із битами.

Національна поліція буде проводити з батьками профілактичні бесіди.

Мозок американських підлітків фізично змінився під час Covid-пандемії. Він старіє швидше, ніж зазвичай.

Десятки досліджень показали, що психічне здоров’я підлітків постраждало під час пандемії. Мільйони дітей через коронавірус втратили рідних, підлітки не мали можливості ходити до школи, спілкуватися з друзями, налагоджувати контакти, а їхні батьки лишилися без роботи.