Українські бійці розповіли, що заважає контрнаступу ЗСУ

Українські бійці розповіли, що заважає контрнаступу ЗСУ

За інформацією The New York Times, висока вологість ґрунту стала однією з перешкод, яка заважає українським військовим почати контрнаступ. Бійці мають все необхідне для початку наступу, але через вологий бруд майже не рухаються.

“Поки погода не покращиться, контрнаступу не буде”, – зазначив лейтенант Сергій, який пояснив, що машини можуть застрягти у землі, а зброя може заклинюватися через грязь. Він також вирішив відкликати нові Panzerhaubitze 2000, щоб уникнути їх застрягання.

Командир бригади, відомий під позивним “Кубік”, зазначив, що це була незвичайно волога весна, яку він не бачив дуже довго. Видання також пише, що німецькі гаубиці, які зараз має 43 бригада, перевершують за багатьма параметрами радянську артилерійську систему “Півонія”, зокрема, щодо безпеки військових, які перебувають у броньованій капсулі.

Завдяки своїм металевим “пазурям”, схожим на гусеничні, бойова машина “Півонія” працює найкраще в умовах, коли навколо багато бруду, але техніка західних країн, зокрема танки та самохідні артилерійські установки, дуже чутливі до чистоти.

Росія має вдосконалені версії самохідних радянських гаубиць, хоча українські війська твердять, що їм найчастіше доводиться стикатися зі старими зразками, наприклад, з “Градами”.

Артилерист Микола, який брав участь у бойових діях, розповів журналістам, що російські війська часто прикривають територію масованим вогнем з метою завдання шкоди. Він також зазначив, що його команда часто досягає успіху, використовуючи менше пострілів.

Раніше військові української армії повідомляли, що Збройні сили Росії виводяться з Білорусі, щоб перекинути їх на Донбас. За даними Андрія Демченка, з 11 тисяч військових Росії, що перебували на території Білорусі, залишилося лише близько 2 800 бійців.

Нагадаємо, що Україна отримала ракети Storm Shadow від Великобританії. Льотчик-інструктор Роман Світан заявив, що українці скоро матимуть можливість перевірити ефективність цих ракет. Ракети можуть летіти на відстань від 300 до 700 кілометрів.