Українські біженці у Великій Британії можуть опинитися на вулиці – ЗМІ

Українські біженці у Великій Британії можуть опинитися на вулиці – ЗМІ

Біженці з України у Великій Британії мають підвищений ризик залишитись без даху над головою, тисячі сімей можуть виселити вже взимку.

Про дослідження британського Червоного Хреста повідомили The Guardian.

За даними дослідження, до кінця 2023-24 фінансового року (тобто 31 березня 2024-го) 6220 сімей українських біженців подадуть заявки на отримання допомоги у зв’язку з бездомністю.

Це на 13% більше, ніж у 202-23 фінансових роках.

Майже п’ять тисяч сімей, за прогнозами, опиняться у ситуації “базової форми бездомності”. Тобто будуть змушені спати на вулиці, тимчасово жити у знайомих або переселятись у гуртожитки.

Згідно з даними дослідників, сім’ї біженців з України мають вчетверо більший ризик стати бездомними, ніж інші сім’ї у Великій Британії.

Для порівняння, у 2022-23 фінансовому році 298 430 британських сімей подали заявки на отримання допомоги у зв’язку з бездомністю.

У звіті вказується, що такий підвищений ризик для українців пов’язаний із ризиком розриву стосунків із господарями, мовним бар’єром і труднощами в орієнтації на ринку житла.

До Великої Британії прибули понад 192 тис. біженців з України.

Прибули за двома основними державними програмами: Homes for Ukraine, в межах якої біженців приймають британські сім’ї, та Ukraine Family Scheme, яка дозволяє українцям приїхати до родичів, що оселилися у Великій Британії.

З серпня минулого року кількість українських біженців у Польщі зменшилася, водночас у Німеччині – зросла.

У жовтні Європейський Союз продовжив термін дії механізму тимчасового захисту для українських біженців до 4 березня 2025 року.