Українські військові знайшли посібник з новою тактикою нападу РФ – ISW

Головна Сторінка » Українські військові знайшли посібник з новою тактикою нападу РФ – ISW

Російські військові створили так званий штурмовий загін для впровадження нової тактики нападу на Україну.

Прагнуть компенсувати поточні обмеження бойової потужності у відповідь на безперервні наступальні невдачі. Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW) у новому звіті.

Аналітики дійшли таких висновків, проаналізувався знайдений українськими військовими російський посібник. У ньому детально описано тактику “штурмового загону”.

Це нове тактичне формування, ймовірно, свідчить про те, що російські війська замінили недієву батальйонну тактичну групу (БТГ) на ці менші та більш спритні маневровні формування.

Розмір новоствореного підрозділу з батальйон. Він оптимізований для фронтального нападу на укріплені райони.

Повідомляється, що штурмовий загін має шість основних бойових танків Т-72, 12 бойових машин піхоти. Також переносні термобаричні системи залпового вогню, протитанкові керовані ракетні комплекси, буксировану артилерію та самохідні міномети.

Основними маневровими елементами формування є штурмові взводи по 12-15 осіб, розбиті на тактичні групи по три особи.

Штурмовий загін складається з трьох штурмових рот і танкової частини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генсек НАТО: Путін планує нову війну, а не мир

Кожна штурмова рота має командний елемент, два штурмових “взводи” (чисельність взводу значно нижча від звичайної), групу безпілотників, бойових броньованих машин (ББМ), взвод вогневої підтримки та взвод артилерійської підтримки, резервне відділення та відділення медичної евакуації.

Також рота має танк і чотири бойові машини піхоти БМП/БМД-2 з протитанковими установками, великокаліберними кулеметами та мінометами.

За словами аналітиків, десантно-штурмове відділення проводить штурм менш ніж за хвилину після початку артобстрілу відкритих укріплених позицій. При цьому командир взводу керує мінометним вогнем.

Зазначається, що російські війська намагаються адаптувати маневрові сили до менших та більш спритних військових формувань, ніж використовувалися раніше під час війни.

На думку аналітиків, тактика штурмового загону також свідчить про те, що російські військові можуть спробувати інституціоналізувати тактику, використану “Вагнером” у Бахмуті на Донеччині з маргінальним тактичним ефектом.

Російські війська навряд чи зможуть швидко здійснити значні прориви в оперативному плані з цим новим формуванням, впевнені експерти.

“Така тактика, швидше за все, призведе до втрати російської бойової потужності та не зможе ефективно протистояти звичайним українським батальйонам і бригадам. Штурмові загони можуть отримати тактичні переваги шляхом своєї простоти, але, ймовірно, швидко досягнуть кульмінації через їх невеликий розмір і тактику виснаження”, йдеться у звіті ISW.

27 лютого Росія завдала 28 ракетних та 32 авіаційних удари. Здійснила 85 обстрілів з реактивних систем залпового вогню, повідомив український Генштаб.

На Донбасі росіяни посилюють тиск на лінії фронту в Луганській області. Водночас на Донеччині навпаки зменшують темпи наступу в районі Вугледара. Ситуація на сході Харківської та заході Луганської областей залишається напруженою, свідчать свіжі карти боїв ISW.