20 травня православні віряни згадують мучеників Фалалея, Олександра та Астерія.
Жив в у III столітті, в місті Егеї. Він був лікарем-безсрібником, який безоплатно допомагав усім стражденним. Фалалей сповідував християнство і за це потрапив у немилість до правителя міста. Коли 18-річного юнака намагалися змусити зректися віри, то він рішуче відмовився. За це йому присудили страшні тортури. Але його кати – Олександр і Астерій – самі увірували в Христа і не чіпали Фалалея. Дізнавшись про це, правитель велів стратити усіх трьох.
Мощі святого Фалалея перебувають у Константинополі, у храмі святого Агафоника, а над його гробницею відбувалося багато чудес зцілення.
Прикмети
на ялинах багато шишок – буде гарний урожай овочів;
багато роси ввечері – завтра буде погожа сонячна погода;
качки постійно пірнають і хлюпочуться – завтра чекай на дощ;
жаби розквакалися – до врожаю огірків.
У народному календарі 20 травня – свято Фалалей Огірочник, Фалалей Тепловій.
Що не можна робити
Сваритися, лихословити, пліткувати, відмовляти в допомозі.
Народні прикмети не радять цього дня сваритися – сварка затягнеться надовго, а також позичати гроші – підуть із дому.
Що можна робити
Цього дня віряни моляться святому Фалалею про здоров’я, зцілення хворих, гарний урожай, дощ.
Прийнято займатися городніми клопотами: полоти бур’яни, поливати грядки, висаджувати баклажани, редиску.
У народі святого Фалалея в народі вважають покровителем врожаю огірків, а день вважається найбільш підходящим для посадки цього овоча. Згідно з прикметами потрібно встигнути зробити це до заходу сонця і потай від цікавих очей – це гарантує гарний урожай.
2024 року українці святкують Трійцю за новою датою. Його відзначення прив’язане до святкування Великодня, яке припадає на 5 травня. А тому Трійцю святкуємо 23 червня, на 50-й день після святкування Світлого Христового Воскресіння. У народі це одне з найголовніших свят називають П’ятидесятницею, Зеленою неділею, Зеленими святами.
Сватання цього дня – на вдалий шлюб: у родини будуть гарні діти, в оселі – гармонія, а в серцях – любов одне до одного. Натомість, на Трійцю забороняється грати весілля, адже нічого хорошого не вийде, сім’я швидко розпадеться і буде нещасливою.