В Албанії відкрили авіабазу, де розмістять літаки НАТО

В албанському місті Кучова відкрили відновлену авіабазу.

Її збудували ще в період існування СРСР. Базу відновили за кошти НАТО. На це було виділено понад 55 млн доларів, це повідомляє прес-служба Альянсу.

“Це база, яка додасть ще один елемент безпеки для нашого регіону, якому загрожує небезпека і неоімперські амбіції Російської Федерації”, – сказав прем’єр-міністр Албанії Еді Рама під час відкриття летовища.

Повітряний простір країни захищатимуть Італія та Греція. На честь відкриття аеродрому тут приземлилися два винищувачі НАТО, які прилетіли з італійської бази “Авіано”.

У комуністичну епоху на аеродромі базувалися радянські й китайські літаки МіГ, які були у стані готовності до підйому в повітря на випадок війни із Заходом. За словами Рами, ймовірними цілями тоді були Австрія, Німеччина, Італія і Данія.

Після саміту “Україна – Південно-Східна Європа” Київ ухвалив конкретні домовленості з державами Західних Балкан.

Зокрема, йдеться про зміцнення артилерії. Президент Володимир Зеленський сказав про це на пресконференції з прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою.

Зеленський подякував уряду та народу Албанії за підтримку України в боротьбі проти агресора, зокрема за ухвалення нового траншу військової підтримки.