Американці проаналізували слабку промову Путіна на параді

Американці проаналізували слабку промову Путіна на параді

Російський диктатор Володимир Путін своєю цинічною заявою у Москві 9 травня про “ворогів” Росії та нібито успішне протистояння Заходу намагався підготувати суспільство до затяжної війни в Україні.

У своїй промові до Дня перемоги президент РФ лише повторив уже наявні наративи, йдеться у свіжому звіті аналітиків американського Інституту вивчення війни (ISW).

“Путін відмовився використовувати своє святкове звернення для будь-яких значних риторичних змін. Він намагався представити Росію як таку, що успішно протистоїть усьому Заходу. У щорічному зверненні Путін заявив, що проти Кремля розв’язана справжня війна, що Росія дала відсіч міжнародному тероризму і продовжить “захищати” жителів Донбасу. Таким чином він готує населення власної країни до затяжної війни”, зауважили в ISW.

Путін і раніше називав так звану “спецоперацію” війною. 9 травня він наголосив, що тепер уже Захід веде війну проти Росії. Але незалежно від того, чи є ця риторика навмисним визнанням масштабу бойових дій, чи ні, вона не відповідала жодним змінами в підходах Кремля до “спеціальної військової операції”, вважають аналітики.

Путін також апелював до Другої світової війни, спробувавши згуртувати своїх партнерів з СНД під час параду до Дня перемоги. В Інституті зауважили, що багато з них прагнуть зменшити свою залежність від Кремля з 24 лютого 2022 року. Тож російський лідер учора наголосив на важливості їхньої присутності. Крім того, він повторив свою заяву про те, що країна-агресорка прагне досягнути багатополярного світового порядку.

“Якщо говорити про інші держави, то від них Кремль не дочекався об’єднання у можливу антизахідну коаліцію. Зокрема, від Китаю, який вирішив посилити своє дистанціювання від РФ. Інститут раніше оцінював, що деградація російської військової могутності в Україні, ймовірно, зробила ці російські зусилля ще менш привабливими для інших держав”, наголошують у звіті.

Раніше диктатор також відмовлявся використати помітні події для переосмислення війни або заклику російського суспільства підтримати повну мобілізацію. Зокрема він не використав новорічне звернення або звернення до Федеральних зборів у лютому, щоб запропонувати якесь конкретне бачення того, що робити з невдачами російських військових в Україні.

9 травня під час параду Путін заявив, що ціллю “противника” Росії є її розвал. Диктатор звинуватив Захід, що той буцімто стверджує про свою винятковість, провокує конфлікти, сіє ненависть, знищує сімейні цінності, щоб і надалі нав’язувати народам свою волю.

“Сьогодні цивілізація знову перебуває на вирішальному переламному рубежі. Проти нашої батьківщини знову розв’язано справжню війну”, заявив він.

9 травня російський диктатор Володимир Путін спробував продемонструвати силу, але парад у Москві лише показав геополітичну ізольованість президента Російської Федерації.

Військовий парад, який відбувся у вівторок на Красній площі в Москві, був коротшим, ніж у попередні роки. Там проїхав один 80-річний танк Т-34 та не було авіації.

Командував парадом головком Сухопутних військ генерал Олег Салюков, а приймав міністр оборони Сергій Шойгу, який перехрестився перед виїздом на площу.

На захід у РФ приїхали глави лише шести країн: Вірменії, Таджикистану, Киргизстану, Казахстану, Узбекистану, Туркменістану, а також самопроголошений президент Білорусі.