В Ізраїлі почалися протести проти уряду Нетаньягу

В Ізраїлі почалися протести проти уряду Нетаньягу

В Ізраїлі розпочалися чотириденні протести. Демонстранти вимагають відставки уряду та проведення дострокових виборів.

Мітингувальники закликають Беньяміна Нетаньягу негайно піти у відставку, пише The Times of Israel.

“Цього тижня планують провести чотири дні протестів та зборів у Єрусалимі. Організатори протесту закликали керівництво країни погодитися на угоду на умовах ХАМАСу щодо звільнення заручників. Йдеться про 130 бранців, які утримуються в Секторі Гази. У акції взяли участь понад 100 тис. людей”, – сказано в повідомленні.

Тисячі демонстрантів прийшли до будівлі парламенту (Кнесета) в Єрусалимі ще у неділю ввечері. За даними поліції, принаймні одного протестувальника було заарештовано.

Багато учасників мітингу в Єрусалимі висловили недовіру до того, що Нетаньягу все ще перебуває при владі. Протестувальники встановили понад 100 наметів біля Кнесета.

У країні все ще не пройшли вибори через пів року після терористичної атаки ХАМАС.

“Нам потрібні вибори. Уряд не має довіри суспільства. І вони хочуть ухвалити закон, який дозволяє кожній п’ятій людині уникнути служби в армії”, – сказав учасник мітингу.

Сам Нетаньягу відкинув перспективу проведення виборів та заявив, що вже погоджено військову операцію у місті Рафах, яка має завдати остаточного удару по ХАМАСу.

“Проведення виборів паралізувало б переговори про звільнення наших заручників і призвело б до припинення війни до того, як цілі були б повністю досягнуті”, – заявив він.

100 אלף מפגינים בירושלים.
בחירות עכשיו, את כולם עכשיו.

קרדיט: אמיר גולדשטיין pic.twitter.com/0GR4xNsDnm

yayafink (יאיא פינק) (@yayafink) March 31, 2024

У лютому в Ізраїлі вже проходили загальнонаціональні протести. Демонстранти вимагали від прем’єр-міністра Беньяміна Нетаньягу відновити угоду з ХАМАС про обмін заручниками.