В SpaceX прокоментували інформацію про використання росіянами Starlink

В SpaceX прокоментували інформацію про використання росіянами Starlink

Компанія SpaceX активно спростувала інформацію про будь-які офіційні зв’язки з російським урядом або збройними силами РФ, особливо у контексті використання їх супутникової мережі зв’язку Starlink. У відповідь на запит “Укрінформу”, представники компанії Ілона Маска заявили, що SpaceX “не веде жодних справ із російським урядом чи його військовими”. Така позиція була підтверджена заявою на офіційній сторінці компанії у мережі Х (Twitter), де наголошено, що сервіс Starlink не працює в Росії, і компанія ніколи не продавала свої продукти або відправляла обладнання в РФ.

В контексті заяв SpaceX стає зрозуміло, що будь-які твердження про доступність або продаж Starlink у Росії є неправдивими та можуть ввести в оману клієнтів. Компанія також зазначила, що Starlink не працює в Дубаї та не дозволяє стороннім посередникам або дистриб’юторам продавати свої системи в цьому регіоні.

Згідно з додатковою інформацією, російські військові могли отримати доступ до системи Starlink через Об’єднані Арабські Емірати, як зазначив волонтер Сергій Стерненко. Це викликає занепокоєння щодо потенційного несанкціонованого використання технологій SpaceX. У відповідь на такі випадки компанія заявила, що в разі отримання інформації про використання термінала стороною, яка перебуває під санкціями або є неавторизованим користувачем, вона проведе розслідування та вживе заходів для дезактивації обладнання.

Ця ситуація висвітлює складність контролю над розповсюдженням та використанням високотехнологічного обладнання в умовах глобалізованого світу, а також важливість відповідальності компаній за дотримання міжнародних норм та санкцій.