В Україні оцифрували дані про чоловіків, які можуть бути включені до мобілізації

У Міністерстві оборони України розповіли про перезапуск електронної системи “Оберіг” та оцифровування даних чоловіків, які можуть бути включені до мобілізації.

На сьогодні зроблено 23 мільйони запитів на оновлення даних громадян. Про це розповів заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад.

Він заявив, що система “Оберіг” потрібна для цифрового ведення для кожного окремого суб’єкта на всіх етапах мобілізаційної кампанії.

У Міноборони заявили, що система інтегрована з податковою, Мін’юстом, Міносвіти, міграційною та прикордонною службами, а також Судовою адміністрацією.

Гаврилюк заявив, що на сьогодні зроблено 23 мільйони запитів на оновлення даних громадян та оцифровано дані чоловіків призовного віку в усіх 24 регіонах України та столиці України.

Гаврилюк повідомив, що більшість регіонів успішно налагодили процес введення даних щодо статусу проходження комісій ВЛК.

“Проте, щоб забезпечити ще більшу ефективність і прозорість, ми плануємо збільшити потужності команд, що працюють у ТЦК та СП, і перевести у цифровий формат весь процес мобілізаційної кампанії для кожного громадянина. Наша мета – забезпечити прозорість та оперативність кожного кроку цього важливого процесу”, – сказав він.

Верховна Рада ухвалила в цілому урядовий законопроєкт про мобілізацію, який Кабінет міністрів подавав наприкінці січня. За проголосували 283 народних депутатів.

Разом з тим Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував розробити законопроєкт про демобілізацію впродовж восьми місяців.