В Україні заарештували банду, яка нападала на криптовалютників

В Україні заарештували банду, яка нападала на криптовалютників

Правоохоронці в шести областях України провели затримання учасників озброєної злочинної організації, які скоювали напади на “криптовалютників”.

Зловмисники викрадали наближених до майбутніх жертв осіб, щоби дізнатися деталі їхнього побутового життя, наявність системи безпеки в будинках, повідомляє Нацполіція.

Як правило, в поле зору злочинної організації потрапляли особи, діяльність яких пов’язана з криптовалютою. На всіх потенційних жертв фігуранти робили так зване “досьє”.

Ретельно готувалися до злочину: неодноразово проводили зустрічі для узгодження всіх деталей та планування шляхів втечі, проводили розвідку місцевості, підбирали знаряддя та екіпіровку, навіть відстежували прогноз погоди, аби у разі опадів не залишалися сліди на місцевості.

В одному з епізодів, зловмисники викрали водія однієї зі столичних родин, діяльність якої була пов’язана з криптовалютою.

Озброєні чоловіки зупинили автомобіль потерпілого і, завдавши тілесних ушкоджень, заштовхали його до власного транспортного засобу. Погрожуючи зброєю та застосовуючи фізичну силу, зловмисники намагалися дізнатися дані про схему будинку сім’ї, на яку працював водій, наявність охорони, способи проникнення на територію домоволодіння та кількість обслуговуючого персоналу, розпорядок дня кожного члена родини. На їх будинок планували вчинити розбійний напад.

Організували діяльність групи двоє мешканців столиці. Ватажки угруповання безпосередньо займалися плануванням злочинів, вербували та здійснювали інструктаж нових учасників, розподіляли ролі між ними та визначали місця переховування знарядь злочину.

Серед фігурантів – мешканці Харкова, Дніпра, Києва, Київської та Кіровоградської областей. Їхній вік від 23 до 40 років. Всі вони затримані. Ще двоє фігурантів наразі знаходяться у СІЗО.

Також правоохоронці вилучили зброю та боєприпаси, автівки, рації, засоби для глушіння сигналу та виявлення спецтехніки, десятки різних номерних знаків на авто тощо.

Учасникам злочинної організації може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років із конфіскацією майна.

У разі мобілізації поліцейських може виникнути проблема з криміногенною ситуацією в Україні.

Водночас правоохоронці готові до такого рішення, заявив очільник Національної поліції Іван Вигівський.

Якщо в Україні мобілізують ще поліцейських, виникне проблема з комплектацією і це може позначитися на криміногенній ситуації, вважає він.