Попри війну, українське суспільство продовжує розвивати демократичні інституції, що є прикладом для цивілізованого світу.
Про це сказала старша наукова співробітниця Євразійського центру Атлантичної Ради Лорен ван Метр під час 10-го Київського Безпекового Форуму для молоді.
“Коли збройні групи втручаються в громади, люди втрачають довіру, бояться. Натомість в Україні все інакше. Коли ворог вторгся до України, українці зберегли стійкість. Демократія зараз опинилась під загрозою. Однак Україна демонструє витривалість і стійкість. Українці готові приймати відповідальність, хочуть свободи від авторитарного мислення”, – зазначила науковиця.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Україна стане членом НАТО, в цьому немає сумнівів” – помічниця генсека Альянсу
За її словами, причина стійкості українців, і це важливо для світу – в здатності об’єднуватись і продовжувати демократичний поступ.
“Волонтерство – нова форма демократії, яка з’явилась недавно. Це – джерело української стійкості. Ви експериментуєте з новими формами демократій. Ви цінуєте життя, ви покращуєте якість життя в країні, ваше громадянське суспільство працює цілодобово. Світ ще не бачив такого просування гендерної рівності чи екологічної відповідальності як в Україні. Це шлях вперед для всього світу. Українська демократія – це майбутнє світової демократії”, – підкреслила ван Метр.
Київський безпековий форум для молоді – це платформа для залучення молодих лідерів до обговорення питань національної безпеки та міжнародних відносин. Починаючи з 2012 року було проведено дев’ять форумів. 10-й Форум організований Фондом “Відкрий Україну” у партнерстві з Офісом НАТО в Україні та за підтримки Національного Демократичного Інституту і Представництва Фонду Фрідриха Еберта в Україні. Інституційним партнером Форуму є Атлантична Рада.