Вашингтон зробив заяву щодо передачі ATACMS і ударів по території РФ

Вашингтон зробив заяву щодо передачі ATACMS і ударів по території РФ

Сполучені Штати Америки не зацікавлені в тому, щоб Україна застосовувала надану їй зброю по території Російської Федерації.

Водночас остаточне рішення щодо цього прийматиме президент України Володимир Зеленський, заявив координатор зі стратегічної комунікації Ради нацбезпеки США Джон Кірбі, повідомляє “Голос Америки”.

“США застерегли Україну від подібних рішень. Ми чітко дали зрозуміти, що не хочемо, аби надані Вашингтоном засоби били по Росії”, сказав він.

У Білому домі ще не прийняли остаточного рішення щодо передачі Києву ракет великої дальності ATACMS. Наразі дискусії про це тривають.

“Триває довга дискусія щодо цих крилатих ракет великої дальності. Ця розмова триває, навіть зараз. Жодного рішення ще не ухвалено. Наш президент не сказав, що він це зробить. Але він продовжує хотіти, щоб міжвідомчі органи розглянули питання ATACMS. Зокрема Міністерство оборони, Державний департамент, Рада національної безпеки США. І ми збираємося це зробити. Це питання не зняте з порядку денного”, зазначив Кірбі.

Посадовець підкреслив, що США стурбовані тим, чи застосовуватиме Україна передану їй американську зброю на території РФ:

“Ми не заохочуємо і не бажаємо призвести до нападів на територію Росії. Ми вважаємо, що війна йде в Україні. І ми також вважаємо, що саме там Україна повинна зосередитися: на окупованих ворогом територіях всередині країни. Ми вважаємо, що саме там іде боротьба. На цьому ми хочемо, щоб була зосереджена увага”.

Водночас американський чиновник додав, що саме президент Зеленський є головнокомандувачем своїх збройних сил. Тож саме він має право визначати, де завдати удару, а де не ні.

“Ми надаємо їм можливості, але зрештою рішення за ним, але ми чітко дали зрозуміти, що не хочемо, щоб надані США засоби вдаряли по Росії. Російська війна проти України не повинна перерости у протистояння Заходу з Москвою”, наголосив Кірбі.

Президент США Джо Байден під час переговорів з українським лідером Володимиром Зеленським хоче почути від нього про ситуацію на полі бою та успіхи ЗСУ.

Їхня зустріч має відбутися 21 вересня.