Вчені навчилися добувати електрику з дощу

Вчені навчилися добувати електрику з дощу

У Китаї придумали, як із дощу добувати електрику. Група вчених із Даляньського технологічного університету придумала так звану дощову електростанцію.

Китайці назвали свою установку супергідрофобним магнітоелектричним генератором, йдеться в журналі ACS Applied Materials Interfaces.

“Гідроенергетика широко представлена в усьому світі переважно звичайними ГЕС, хоча бувають і більш екзотичні варіанти – електростанції, що використовують енергію прибою або припливу. Конструкція ж дощової електростанції проста: невелика каструля як каркас, магніт і натягнута водовідштовхувальна магнітна плівка з прикріпленою до неї котушкою. Коли на плівку падають краплі води, відбувається короткочасна деформація плівки, внаслідок чого котушка трохи зміщується щодо магніту всередині каструлі. У процесі цього генерується крихітний електричний заряд”, – випливає з наукової статті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Дубаї створили вулицю, де щодня йтиме дощ

Під час практичних випробувань вчені кидали краплі води з висоти 50 см.

“За 200 секунд роботи пристрій забезпечив вироблення електричного струму на рівні 13 міліампер. У процесі вдалося зарядити невеликий конденсатор, заряду якого вистачило, щоб живити світлодіоди і невеликі вентилятори. Завдяки гідрофобній поверхні плівки краплі дощу швидко скидалися вбік, забезпечуючи безперебійну працездатність пристрою в умовах потужної зливи”, – сказано в повідомленні.

Науковці впевнені у перспективності свого винаходу. На їхню думку, прилад може бути корисним для невеликих господарств у районах із підвищеною сезонною вологістю.

Водночас деякі вчені вже встигли скептично оцінити результати експерименту, зазначивши, що на практиці корисність пристрою сумнівна.

“Простіше використовувати альтернативні джерела енергії, зокрема банальні вітрогенератори або сонячні панелі”, – зазначають скептики.

В Об’єднаних Арабських Еміратах штучно викликали дощі. Опади в спеку +50°С спостерігали навіть у пустелі. Технологія з викликання дощу полягає у спеціальних експериментах із засівання хмар.