У клініці амбулаторно-поліклінічної допомоги Міноборони порушуються права військових на належне медичне обслуговування.
Зокрема, там відсутній вільний доступ до питної води, вкрай незадовільний санітарно-технічний стан санвузлів та відсутність їх пристосування для маломобільних груп населення та осіб з інвалідністю. Про це повідомив уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець.
Також у клініці відсутній електронний документообіг та електронний запис на прийом, що призводить до паперової тяганини та черг. Таким чином, військові з різним ступенем травм змушені годинами очікувати на прийом до лікаря. Черги до окремих спеціалістів складають понад 500 осіб.
Постійні відключення електроенергії створюють додаткові труднощі в безперешкодному доступі до лікарів для маломобільних осіб, так як ліфт також припиняє свою роботу. Виявилося, що у лікарні відсутнє належне сервісне обслуговування. Зокрема: немає вільного доступу до питної води, вкрай незадовільний санітарно-технічний стан санвузлів та непристосованість їх для маломобільних груп населення та осіб з інвалідністю.
Штучного освітлення бракує в коридорних приміщеннях, де військовослужбовці очікують своєї черги та заповнюють документи, повідомив Лубінець.
“Під час особистого спілкування військовослужбовці скаржились на необхідність прибуття до обласного центру з різних населених пунктів для проходження військово-лікарської комісії, без можливості зробити це за місцем свого проживання”, повідомили у Офісі омбудсмана.
Міністерство оборони відзначилося у корупційному скандалі щодо закупок продуктів для військовослужбовців.
З’ясувалося, що міністерство закуповує продукти для військовослужбовців удвічі утричі дорожче, ніж у роздрібних магазинах Києва. Контракт на понад 13 млрд грн Міноборони уклало з фірмою зі статутним капіталом 1000 грн.
Після цього президент Володимир Зеленський заявив, шо буде “детальний розбір” щодо закупівель для військових.