Велика Британія під час Другої світової збільшила податок до 97,5% і виграла війну – міністр фінансів звернувся до нардепів

Велика Британія під час Другої світової збільшила податок до 97,5% і виграла війну – міністр фінансів звернувся до нардепів

Податки разом з внутрішніми запозиченнями стають вирішальним джерелом фінансування воєнних дій.

Міністерство фінансів запропонувало найбільш м’який варіант фінансування додаткових військових потреб серед усіх можливих. Про це сказав міністр фінансів Сергій Марченко у колонці на LB.ua.

“Запропоновані зміни є збалансованим підходом, який передбачає, з одного боку, фінансування збільшених військових видатків, а з іншого – враховує потреби економіки. І кожна гривня з цих коштів піде на фінансування нашої перемоги”, – сказав міністр.

“Міжнародний досвід показує, що країни, які своєчасно ухвалюють складні рішення, виграють війни”, – сказав Марченко.

Міністр навів приклад Великої Британії, яка у період Першої світової війни змогла значно збільшити податкові надходження шляхом підвищення ставки податку на прибуток з 6% до 30%.

“Це дозволило країні забезпечити значні кошти для фінансування військових витрат”, – сказав він.

У США під час тієї ж війни гранична податкова ставка зросла з 7% до 77%, що також сприяло значному зростанню надходжень, нагадав міністр.

“Друга світова війна знову підтвердила цей принцип. У Великій Британії максимальна ставка податку на прибуток підвищилася до 97,5%. У США податок на найнижчий рівень доходів зріс з 4% до 23%. А податки на надприбутки доходили до 94%”, – сказав Марченко.

“Висновок очевидний: податки разом з внутрішніми запозиченнями стають вирішальним джерелом фінансування воєнних дій, бо ніхто не зацікавлений у нашій перемозі більше, ніж ми самі”, – заявив міністр.

Марченко сказав, що значним джерелом фінансування додаткових військових потреб стануть внутрішні запозичення (220,1 млрд грн).

За словами міністра, складовими фінансування військових потреб також є:

перевиконання доходів державного бюджету у першому півріччі 2024 року – 75,8 млрд грн;

скорочення видатків, включаючи економію коштів з обслуговування держборгу, що дає можливість спрямувати на військові потреби ще додатково 65,7 млрд грн;

наближення ставок акцизів до мінімальних стандартів у ЄС , що дозволить забезпечити додатково 16,9 млрд грн, зокрема перегляд акцизів з 1 вересня 2024 року на тютюн і пальне. А також впровадження акцизного податку на солодкі напої, який вже введено у більшості країн світу.

“В умовах війни військовий збір повинні сплачувати всі. Це наша спільна відповідальність: і фізичних осіб, і ФОПів, і великого бізнесу. Перегляд ставок військового збору та запровадження його для ряду платників податків дозволить отримати в держбюджет додаткові 121,8 млрд грн для сектору безпеки та оборони”, – заявив міністр фінансів.

Марченко звернувся до народних депутатів.

“У колишнього очільника ФБР Джона Гувера була улюблена фраза: When the going gets tough, the tough get going. Що означає, що, зіткнувшись з труднощами, сильні люди не здаються, а навпаки – проявляють рішучість, щоб здолати перешкоди. І це моє звернення до народних депутатів. Я розраховую на вашу підтримку та рішучість. Окреслена ініціатива має пройти повну процедуру: вона буде розглянута в комітетах, у двох читаннях у Верховній Раді”, – сказав міністр.

Минулого тижня ЗМІ повідомили, що Кабінет міністрів готує законопроєкт про підвищення ставок військового збору.

18 липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про підвищення акцизного податку на пальне.