Велика Британія розглядає можливість надіслати Україні прототип лазерної ППО

Велика Британія розглядає можливість надіслати Україні прототип лазерної ППО

Велика Британія розглядає можливість надіслати Україні прототип лазерної зброї DragonFire для збивання дронів та ракет.

Ця система достатньо потужна, щоб збивати снаряди, що рухаються швидше за балістичні ракети. Про це заявив міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс, передає The Daily Telegraph.

Глава Міноборони перевірив лабораторію лазерного озброєння DragonFire та зазначив, що розгортання цієї зброї є “найбільшою тратою грошей на оборону”.

“Що я хочу зробити, так це прискорити процес, який зазвичай є дуже тривалим, можливо до 10 років, до набагато коротших часових рамок і розгорнути його, потенційно на кораблях і потенційно на суші”, – сказав Шаппс.

За словами Шаппса, Велика Британія хоче встановити DragonFire на озброєння до 2027 року. Але, як зазначив міністр, країна також працює над тим, щоб побачити, чи зможе вона надіслати прототипи в Україну раніше, навіть якщо вони не будуть на 100% вдосконалені.

Як зазначає видання, система достатньо потужна, щоб збивати снаряди, що рухаються швидше, ніж балістичні ракети.

Головною особливістю лазерної зброї є її низька вартість. Заявлено, що постріл коштує 10 фунтів. Вона невидима і безшумна, оскільки довжина хвилі світла становить близько одного мікрона, яке людське око не може помітити.

Сполучені Штати Америки підписали угоду про надання Україні $138 млн на модернізацію систем протиповітряної оборони.

Держдеп надав дозвіл на екстрений продаж Україні запасних частин для обслуговування і модернізації систем протиповітряної оборони HAWK, йдеться в повідомленні в соціальній мережі X.