Війська НАТО форсують Віслу: у Польщі тривають масштабні навчання

Війська НАТО форсують Віслу: у Польщі тривають масштабні навчання

На території Польщі тривають військові навчання Steadfast Defender-24 та Dragon-24.

Окремі підрозділи польської армії та країн НАТО відпрацьовують переправу через річку Вісла. Про це повідомляє PolskeRadio24.

До тренувань на Віслі залучено понад 3,5 тисячі військовослужбовців і тисяча одиниць техніки. Ці навчання стали найбільшими маневрами такого роду за останні роки.

За тим як підрозділи дев’яти країн долають річку Вісла спостерігатимуть президенти Польщі Анджей Дуда та Литви Ґітанас Науседа, а також польський міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш.

“Для переправи через річку поблизу Квідзина використовуватимуться спеціальні поромні переправи, а авіація забезпечуватиме охорону зброї, що транспортується”, – йдеться в повідомленні.

За словами генерала Марека Соколовського, який командує навчаннями, на поромах перевозиться різна техніка в різних конфігураціях, яка узгоджена інженерно.

Заступник генерального командувача збройними силами генерал Цезарій Вишневський розповів, що для проведення операції було обрано березень, щоб максимально ускладнити умови.

“Не випадково ці навчання проводяться в березні. Ми хотіли створити певні виклики для наших саперів та інженерних військ, тому що переходити посеред літа набагато легше, але справа не в тому, щоб це було легко, а в тому, щоб добре потренуватися в найскладніших умовах”, – сказав Вишневський.

Генерал додав, що ідея навчань полягає в тому, щоб перекинути війська дуже швидко перед конфліктом у разі фази кризи.

На півночі Фінляндії, Швеції та Норвегії 4 березня стартували масштабні військові навчання НАТО під назвою Nordic Response. У них візьмуть участь близько 20 тис. військовослужбовців із 14 країн світу.

Nordic Response 2024 є частиною масштабних навчань Північноатлантичного альянсу Steadfast Defender.