Військовий пояснив, чому демобілізація через три роки неможлива

Для того, щоб демобілізувати військовослужбовців після 36 місяців служби, необхідно сформувати певний резерв.

Необхідна додаткова мобілізація людей, які забезпечать ротаційні дії і потужне підсилення, під час телемарафону сказав командир батальону ударних безпілотників “Ахіллес” 92-ї окремої штурмової бригади Збройних сил України Юрій Федоренко, пише Gazeta.ua.

Він впевнений, що через 3 роки ніякої демобілізації не буде.

“Якщо це буде – це буде саме хибне рішення, яке можна б було прийняти в цілому по обороні. Тому що “толкового” офіцера, сержанта, солдата, який спроможний виконувати бойові завдання, їх ніхто не відпустить. Людей, які здатні брати на себе відповідальність… виконувати завдання, на жаль, не так багато”, – сказав він.

Він стверджує, що в ЗСУ потрібно сформувати чітний облік професій, які потрібні в війську, і організувати систему рекрутингу.

30 січня Кабінет міністрів після доопрацювання вніс до Верховної Ради законопроєкт про мобілізацію. Строкову військову службу планують скасувати. Повістки приходитимуть також й у електронний кабінет призовника.

Військовозобов’язані протягом 60 днів з дати початку проведення мобілізації зобов’язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг, або електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста, або у ТЦК за місцем свого перебування або знаходження, згідно законопроєкту.

Парламент ухвалив законопроєкт, за яким створять електронний реєстр військовозобовʼязаних.