Вірменія все більше відвертається від РФ

Головна Сторінка » Вірменія все більше відвертається від РФ

Вірменія продовжує дистанціюватися від Російської Федерації на тлі погіршення відносин між країнами.

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян 14 листопада сповістив самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, що не братиме участі в очолюваній Росією зустрічі Організації колективного договору безпеки (ОДКБ) у Мінську 23 листопада, повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков відреагував на заяву Пашиняна:

“У Кремлі розуміють, що у глав держав є свої заходи в робочому графіку, але це прикро, оскільки такі зустрічі, як засідання ОДКБ, є дуже гарним приводом для обміну думками та узгодження ідей”, – заявив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пашинян публічно відмовив Путіну

Водночас 9 листопада заступник міністра закордонних справ Вірменії Ваан Костанян заявив журналістам, що Вірменія наразі не обговорює юридичний процес виходу з ОДКБ.

Вже близько року відносини між Вірменією і Росією помітно погіршуються. Офіційні представники країн виступали з різкими заявами. А Єреван тим часом змінює свою міжнародну політику в бік західних країн.

До ОДКБ входять Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, РФ і Таджикистан.

Влада Вірменії вже неодноразово виказувала свою незадоволеність відсутністю ефективної підтримки ОДКБ в рамках міжнародної співпраці її країн-членів. Востаннє подібне нарікання щодо присутності російських військових баз на території країни Вірменія висловила під час активних бойових дій за території Нагірного Карабаху.

У жовтні парламент Вірменії ратифікував Римський статут Міжнародного кримінального суду. Перед цим в МЗС РФ погрожували Вірменії “негативними наслідками для двосторонніх відносин”.

Раніше українська розвідка повідомляла, що країни-члени ОДКБ не хочуть брати участі у війні проти України.