fbpx

ВООЗ терміново збирається щодо нового штаму коронавирусу

ВООЗ терміново збирається щодо нового штаму коронавирусу

Вчені з Південно-Африканської Республіки заявили про виявлення нового надзвичайно заразного штаму коронавірусу з дуже великою кількістю мутацій, які можуть дозволити йому уникнути вакцин.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) відстежує ситуацію і призначила екстрену нараду з цього приводу на 26 листопада.

“Занепокоєння полягає в тому, що коли так багато мутацій, це може вплинути на поведінку вірусу”, – сказала Марія Ван Керхове, технічний керівник ВООЗ із COVID-19, на віртуальному пресбрифінгу.

Ідентифікований як B.1.1.529, цей варіант є найбільш сильно мутованим із виявлених на даний момент. Коронавірус розвивається в міру поширення, і багато нових штамів, у тому числі з тривожними мутаціями, часто просто зникають. Штам «дельта» зараз домінує в усьому світі, на нього припадає понад 98% заражень.

Поки що цей варіант здебільшого зосереджений в Гаутенгу, найбільш густонаселеній провінції Південної Африки, яка включає Йоганнесбург і столицю Преторію. Його також виявили в Ботсвані й Гонконгу серед мандрівників з Південної Африки.