Ворог тікає: в ЗСУ прокоментували підрив росіянами Каховської ГЕС

Ворог тікає: в ЗСУ прокоментували підрив росіянами Каховської ГЕС

Росіяни підірвали частину конструкції Каховської ГЕС.

Окупанти використовують чергову карту техногенного шантажу, щоб тиснути на Україну та її Збройні сили, заявила 6 червня начальниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня в ефірі телемарафону Наталія Гуменюк.

“Росіяни не мали сил чекати, звідки ж піде контрнаступ ЗСУ. Зрозумівши, що накоїли, вони зараз самі евакуюються. У першу чергу постраждає лівий берег, який був окупований ворогом. Він географічно нижчий. І, відповідно, перша частина води, основне затоплення припаде саме туди”, розповіла вона.

Гуменюк закликала людей з правого берега Дніпра також евакуюватися. Там уже розгорнули відповідний техногенний штаб в обласній адміністрації.

“Росіяни вже почали тікати. Напередодні вони відбирали у місцевих жителів човни. Окупанти заглушують зв’язок, щоб не було можливості попереджати населення, зокрема на лівому березі. Це знову ж таки утиски місцевого населення через намагання керувати ним у такий спосіб. Не чекайте. Якщо ваша місцевість підпадає під зону затоплення, треба евакуюватися вже. Треба взяти відповідні речі та документи”, заявила Гуменюк.

Вночі російські окупанти підірвали греблю Каховської гідроелектростанції. За 5 год. вода підніметься до критичного рівня, повідомив голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін. Вода у Каховському водосховищі стрімко падає: близько 15 см/год.