На гарний врожай та цукристість столових буряків впливають добрива, які треба внести під час росту влітку.
Фосфорно-калійні добрива – найкраще підживлення для буряків, тому що калій впливає на якість плоду, на вміст цукру й допомагає наростити масу. За допомогою фосфору добре засвоюються всі речовини з ґрунту й рослини стають більш стійкими до шкідників та захворювань.
Можна приготувати добриво з попелу. Це найпростіший та найбезпечніший вид підживлення. Треба добре полити грядку з буряками та потрусити її попелом.
1 раз можна підживити буряки сіллю. 1 столової ложки на 1 відро води буде достатньо, щоб зробити розчин й полити міжряддя з буряками.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли і що садити в червні: найсприятливіші дні за місячним посівним календарем
Розчин із сіллю впливає на солодкість овочів. Також добре буряки реагують на дріжджове підживлення. Для цього в 1 л підсолодженої води розчиняють пакетик сухих дріжджів або 100 г свіжих.
Поставте на деякий час, щоб дріжджі підійшли. Після цього вилийте розчин у відро з теплою водою й можна поливати.
Боротися із колорадськими жуками доводиться одразу, як тільки картопля сходить. Для цього не обов’язково купувати дорогі хімікати. Впоратися з проблемою допоможуть дієві народні методи.
Якщо ж ділянка картоплі велика й ручний метод не підходить, можна посипати картопляні кущі золою. Цю процедуру потрібно проводити вранці, коли листя ще вологе від роси, або після дощу. Потрібно 10 кг золи на сотку картоплі. Зазвичай навіть одне посипання призводить до загибелі як личинок, так і дорослих жуків через одну-дві доби.