“Все дуже погано” – спрогнозували чисельність населення України за 10 років

Головна Сторінка » “Все дуже погано” – спрогнозували чисельність населення України за 10 років

Через 10 років чисельність населення України становитиме від 26 до 35 млн людей.

Такий прогноз на 2033 рік озвучила директорка Інституту демографії та соціальних досліджень Елла Лібанова в ефірі національного телемарофону, передає Gazeta.ua. Існує, зокрема, декілька причин скорочення населення в країні.

“Буде погано. Значно гірше, ніж хтось може собі уявити. Варіація прогнозу на 2033 рік, на 10 років ми робили – від 26 до 35 мільйонів у кордонах 1991 року”, – заявила вона.

На думку Лібанової, про повернення до показника 45 млн людей взагалі не йдеться.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після війни чоловіків стане більше, ніж жінок

“Це довга розмова про потенціал демографічного зростання, про старе населення, про втрати через низьку народжуваність, про втрати через зависоку завчасну смертність. Особливо чоловіків. До цього додалася міграція, яка на сьогодні перетворилася на головний драйвер демографічної динаміки – все погано, дуже погано”, – підкреслила експертка.

Після війни матимемо демографічну кризу. Лишиться близько 30 млн населення, з них 10 млн – це пенсіонери. Україні знадобиться програма репатріації громадян, яка була в Ізраїлі.

Треба створити умови, щоб українцям було легше вести бізнес чи взяти кредит удома, ніж за кордоном. Українці мають створювати робочі місця вдома, а не в Польщі чи Чехії. Тоді за 5-10 років вдасться повернутися до довоєнного демографічного рівня. Якщо програми репатріації не буде, між 2040-2050 роками досягнемо демографічного дна.