Генеральний прокурор Андрій Костін заявив, що важливо встановити, за яких обставин прокурори отримували групи інвалідності.
Вони повинні добровільно пройти повторне обстеження, сказав прокурор в програмі “Факти тижня”.
Костін повідомив, що масштабне службове розслідування було розпочато одразу, як тільки ця інформація з’явилася у медіа. Воно стосується не лише хмельницьких прокурорів, а всіх органів прокуратури – всіх рівнів, включно з ОГП.
Станом на сьогодні встановлено, що 61 посадовець органів прокуратури Хмельницької області має інвалідність. 80% з них – 50 людей – отримали інвалідність до початку повномасштабного вторгнення, зауважив прокурор.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Головний прокурор Хмельниччини, який отримав інвалідність через схему Крупи, звільнився з посади
“Дуже важливо встановити, за яких обставин вони отримали інвалідність, тому що частка таких співробітників у Хмельницькій області є дуже високою”, – наголосив Костін.
Також він додав, що буде інформувати суспільство про всі етапи та результати перевірки.
“Я вважаю, що всі прокурори, щодо яких є сумніви, мають добровільно пройти повторне обстеження. Поки це не зроблено в рамках кримінальних проваджень”, – сказав він.
Крім того, прокурор ініціював створення робочої групи, до складу якої увійдуть міжнародні експерти. Вони допоможуть комплексно оцінити ситуацію та розробити рішення для того, щоб унеможливити подібні зловживання в майбутньому.
49 прокурорів на чолі з обласним прокурором Олексієм Олійником оформили інвалідність у голови медико-соціальної експертної комісії і депутатки облради від партії “Слуга народу” Тетяни Крупи.
Прокурори отримали щонайменше 54,1 млн грн пенсії – деякі оформлювали інвалідність з 2016 року, деякі останнім часом.
Майже всі прокурори Хмельницької області виявились… інвалідами 2-ї групи – згідно з рішенням головного лікаря МСЕК Тетяни Крупи. І багато років отримували та продовжують отримувати від держави пенсії за інвалідність – згідно з рішеннями начальника Пенсійного фонду Олександра Крупи.