СБУ затримала “політексперта” Медведчука і Мураєва

СБУ затримала “політексперта” Медведчука і Мураєва

Служба безпеки України оголосила про підозру Дмитру Корнійчуку, блогеру та так званому “політексперту”, який був частим гостем на телеканалах, асоційованих з Віктором Медведчуком, таких як “112 Україна”, “НАШ” та “NewsOne”. За даними СБУ та “Української правди”, Корнійчук активно заперечував збройну агресію РФ проти України, намагаючись дискредитувати командування Сил оборони України та розповсюджував дезінформацію про суспільно-політичну ситуацію в країні, що могло зашкодити міжнародному іміджу України.

Для розповсюдження фейків він використовував свій ютуб-канал і сторінки у соціальних мережах, а його пости та відеокоментарі активно використовувалися російськими ЗМІ для створення постановочних сюжетів. Крім того, Корнійчук брав участь у телеефірах на ворожих інформаційних ресурсах, включаючи канал “Звезда” Міністерства оборони РФ.

Корнійчуку було оголошено підозру за кримінальною статтею, що стосується виправдання, визнання правомірною або заперечення збройної агресії РФ проти України, а також глорифікації її учасників. Йому загрожує до восьми років ув’язнення з конфіскацією майна.

Цей випадок є частиною ширшої кампанії СБУ проти осіб, які виправдовують російську агресію проти України або поширюють дезінформацію, що підриває суверенітет та територіальну цілісність країни.